Kurumsal /

KURUCUNUN MESAJI

  Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Öğretmenler, Sayın Veliler,

Türk ve dünya eğitim sisteminde kendine yer edinen, “dünya standartları”nda eğitim veren kurumumuzda evrensel ve ulusal değerlere sahip, çağdaş, yaratıcı, üretken, alan bilgisi tam, kültürel zenginliklere önem veren, bilimsel alanda kendini yetiştiren, hoşgörülü öğretmenlerimiz; araştırmacı, bilgili, düşünen, iletişim kurabilen, ilke sahibi, açık fikirli, duyarlı, risk alabilen, dengeli, dünya vatandaşı olmanın bilincine varabilen bireyler yetiştirmektedir.

Bilgiyi saklayan değil kullanan, öğrenmeyi ezberleyen değil özümseyen, zihinsel gelişiminin yanında duygusal ve bedensel gelişimini önemseyen, bugünün değil geleceğin inşasını yapan, milli ve manevi değerlerinin farkında olan, büyük düşünen, düşündüklerini uygulayan, dünyaya penceresini açık tutan, uluslararası düzeyde yeterliliğe ulaşmış özgüveni yüksek bir nesil yetiştiriyoruz. 

Biz her geçen gün büyüyen ve büyüdükçe güçlenen bir aileyiz. Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla, hedeflerimizi gerçekleştiren eğitim anlayışımızla, herhangi bir ideolojiye hizmet etmeden, evrensel ilkeler ışığında  hareket ederiz. Bu ruhu karşılıklı güvene, kişiler ve bölümler arasındaki etkili iletişime, demokratik ortamda yapılan ekip çalışmasına, kaliteden ödün vermemek adına sistemli bir şekilde yürütülen ölçme ve değerlendirmeye, gerçekçi vizyonumuz, doğru yürütülen misyonumuzla sürdürülebilir hedeflerimize borçluyuz.

Eğitime gönül vermiş, eğitimin temeli sevgidir anlayışının önemini vurgulayan kurumumuzun çatısı altında yer almaktan her zaman mutluluk ve gurur duyacağım.

Sevgi ve saygılarımla,

Bülent AYTÜRK

AYDIN KAVRAM OKULLARI KURUCU MÜDÜRÜ